ABD’DEN FLAŞ KRİPTO PARA ADIMI: BİTCOİN 55 BİN DOLARI GEÇTİ

ABD kripto paraların suç amaçlı kullanılmasının önüne geçmek için yeni bir adım attı ve Ulusal Kripto Para Uygulama Timi'ni kurdu. Tim, sanal para borsaları ve kara para aklayıcılar tarafından işlenen suçları soruşturacak.


ABD Adalet Bakanlığı, kripto paraların suç amaçlı kullanımlarını soruşturmak ve kovuşturmak amacıyla Ulusal Kripto Para Uygulama Timi kurdu.

ABD'den flaş kripto para adımı: Bitcoin 55 bin doları geçti

Kurulan bu yeni timin görevleri arasında, sanal para borsaları ve kara para aklayıcılar tarafından işlenen suçları soruşturmak olacak. Tim ayrıca, dolandırıcılık veya gasp yolu ile kaybedilen sanal paraların takibi ve geri alınması üzerinde de çalışmalarda bulunacak.

ABD'den flaş kripto para adımı: Bitcoin 55 bin doları geçti

Bilgisayar korsanlarına kripto para ile yapılan fidye ödemeleri de yine timin görevleri arasında olacak.

“KULLANICILARIN GÜVENİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

ABD'den flaş kripto para adımı: Bitcoin 55 bin doları geçti

ABD Adalet Bakan Yardımcısı Lisa O. Monaco yaptığı açıklamada, “Teknoloji geliştikçe Adalet Bakanlığı da gelişmeli. Bu dijital para platformlarında kötüye kullanımları, suistimalleri kökünden kazıyacağız ve bu sistemlere kullanıcıların güvenini sağlayacağız” diye konuştu.

BITCOIN 55 BİN DOLARI GEÇTİ

ABD'den flaş kripto para adımı: Bitcoin 55 bin doları geçti

Genel olarak ekim aylarını yükseliş ile kapatan kripto para piyasalarında bu ekim ayında da benzer bir seyir hakim.

Kripto paraların en yüksek hacimlisi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde değer kazanarak 55 bin Dolar sınırının üzerine çıktı. Kripto parada son 7 günlük yükseliş ise yüzde 26 oldu.

İkinci sırada bulunan Ethereum’da da değer artışı devam ediyor. Ethereum son 24 saatte 1.40 değer kazanarak 3 bin 500 doların üzerine çıktı.

Kaynak: Hürriyet