fbpx

Doğru Evlilik Yaptığınızı Gösteren 10 İşaret


Evlilikte doğru kişiyi bulmak biraz zor olabilir. Ancak bir kez bulunduğunuzda da, yaşamın kendisi daha kolay hale dönüşür. Bulutların üzerinde yüzüyormuş gibi hissetmenize neden olur.

Hayatınızın geri kalanında bir ilişki yaşamaya istekliyseniz, gerçek mutluluğu yakalamak için sevmekten daha fazlasına ihtiyacın olacak.

Biz de Gatsavida ekibi olarak, doğru cevabı bulmak ve sonuna kadar aşkını yaşamak için en güvenilir işaretleri topladık.

 

1. Birbirinizin zihnini okursunuz…

Psikolojik araştırmalar, sevginin sinir sisteminizin diğerleriyle uyuşmasına gerçekten yardımcı olabileceğini kanıtlar. Birlikte yeterince zaman geçirdikten sonra duygularını, düşüncelerini ve tepkilerini anlayacaksınız. Bu bağlantı birini gerçekten iyi tanımaktan daha fazlasıdır. Sessizce bile, birbirinizi aynı anda ve zahmetsizce anlayabilirsiniz.

Bir daha ki sefere birlikte, komik bir şey söylemeden işaret etmeyi dene. Çok kolay bir şekilde anlaşıp birlikte gülmek harika olacak.

2. Doğru kişi: Gelecek için aynı fikirleri paylaşırsınız…

Hayatınızın aşkını bulduğunuzda, “çift olarak düşünmenin” zamanı gelmiş demektir. Muhtemelen bu kişi yaşamının gelecek yıllarında yer alsın isteyeceksin, böylece geleceği birlikte hayal edeceksin. Aynı özlemlerin peşinden gitmenize gerek yok, ancak eğer öyleyseniz, ne olursa olsun hayatınızı bir arada tutmanın bir yolunu bulacaksınız. Birlikte olmanın özgürlüğünü bulmak, yaşam boyu bir aşk hikayesinin en önemli dayanaklarından biridir.

3. Buna değer olduğunu düşünürsün...

Bağlılık, ilişki kurmak için çok önemlidir, özellikle de birinden bahsediyorsak ve hepsi bir arada bir paket değildir. Uzlaşmaya ihtiyacın var, bu sürpriz olmamalı. Ama doğru olduğunda, içgüdüsel olarak yapacaksın. Japonya’daki Kobe Üniversitesi’ndeki psikologlar, hiçbir fedakarlık olmadan ilişkilerin uzun sürmeyeceğini gösteriyor. Bu, bütünlüğünüzü değiştirmeniz veya vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Başkalarının mutluluğuna yer açmak için davranışlarınız konusunda yeterince ılımlı olmalısınız.

4. Beyniniz farklı çalışıyor...

Sevgi konusu söz konusu olduğunda kalbi düşünmeyi seviyoruz, ama hepsi kafada oluyor. New York’taki Stony Brook Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, beyin reaksiyonlarının sevgiden nasıl etkilendiğini göstermiştir. Birini düşündüğünüzde, beyninizdeki ödül merkezi, dopamin seviyelerini artırarak uyarılır. Midenizde kelebekler hissettiğinizi de söyleyebilirsiniz.

5. Doğru kişi: Birbirinizin desteği olursunuz...

Uzun bir günün sonunda ruh eşinizle ihtiyacınız olan desteği bulacaksınız. Yol boyunca birbirlerinin amigo olması, asla cesaretini kaybetmiş veya yetersiz hissetmeyeceksiniz. En çok sevdiğiniz kişiden destekleyici kelimeler duymak, kendinizi daha da çok sevmenizi sağlayacaktır.

6. Fazla çaba göstermeden iyi hissedersiniz...

Samimiyet önemlidir, ancak sağlıklı bir ilişkinin kimyasından sorumlu değildir. Bazen bir kelime, bir gülümseme veya bir tuhaflık, sizin için en özel kişiyi bulduğunuzu hissettirir.

7. Onu sevdiklerinizle tanıştırmak istiyorsunuz…

Psikoloji, hepimizin sevdiklerimizden onay almamız gerektiğini söylüyor. Bu yüzden onlarla iyi haberi paylaşıyoruz. Bizim için özel olan insanları da dahil ederek kendi mutluluğumuzu yeniden üretiriz.

Biriyle tanıştığında, aynı içgüdü devreye girecek ve onları ailenle tanıştırmak ve arkadaşlarını kapatmak konusunda sabırsız hissedeceksin. Ayrıca, bir araştırmaya göre , sevdiklerinizin iyi niyetleriyle çiçek açmanın romantizmi etrafında güvenilir bir destek sistemi oluşturmakta fayda var .

8. Evinizin içinde ve dışında bir zevk bulacaksınız…

Samimiyet önemlidir, ancak sağlıklı bir ilişkinin kimyasından sorumlu değildir. Bazen bir kelime, bir gülümseme veya bir tuhaflık, sizin için en özel kişiyi bulduğunuzu hissettirir.

9. O olmadan farklı hissediyorsunuz...

Bireysellik ve bağımsızlığınızı sürdürmek, birlikte uzun yıllar geçirmenizin kilit noktalarından biridir. Ancak, hayatınızda birileri için bir alan yaratmak da önemlidir. Birini bulduğunuzda, hayatınızın bazı kısımları bu mutlu değişime uyum sağlayacak ve yeni rutinlerinizi normalleştirecektir. Onların yokluğu “doğal olarak” tuhaf hissedecektir.

10. “Biz” oldunuz...

Yukarıda bahsettiğimiz diğer tüm maddeleri kontrol ettikten sonra, son madde sadece zamirdir:  Texas Üniversitesi Psikologları, doğal sözcük seçimimizin bir parçası olarak “biz” ve “bizim” kullanımının önemi hakkında bir çalışma yayımladı . Takım olduğunuzda, sadece kendiniz hakkında konuşmak yerine, paylaştığınız şeyler hakkında konuşmak size mutluluk verecektir. “Biz” olmak, yaşam boyu sevginin göstergesidir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.