fbpx

Konya’da 5.1 büyüklüğünde deprem


AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Konya Meram merkezli 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Konya’da 5.1 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini duyurdu. Meram ilçesinde gerçekleşen depremin derinliğinin 10.61 km olduğu belirtildi. Deprem Antalya, Aksaray ve Isparta’da da hissedildi.

Depremin 10-12 saniye sürdüğü öğrenildi. Sarsıntının şiddeti nedeniyle çok sayıda vatandaş kendisini sokağa attı.

AFAD, “Deprem sonrası 3 metruk binada hasar olduğu bilgisi alınmış olup ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Konya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu an için herhangi bir olumsuzluğun olmadığı belirtildi. Valilik açıklamasına şu ifadelere yer verildi: “İlimiz Meram ilçesinde saat 20.43 sıralarında 5.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir.”

‘PANİK YAPMAYIN’

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise sosyal medya hesabından yaşanan depreme ilişkin açıklama yaptı. Vatandaşlara panik yapmamaları çağrısında bulunan Altay şu ifadelere yer verdi:

“Deprem’i hisseden tüm hemşehrilerime geçmiş olsun. Lütfen panik yapmayın. Allah beterinden korusun. Gelişmeleri takip ediyoruz. Önemli gelişmeler olursa aktaracağım.” (HABER MERKEZİ)


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.