KRİPTO PARA PİYASALARINI BU İKİ HABER ALT ÜST ETTİ!

Kripto para sektörü saatler içerisinde inanılmaz iki haberin etkisi altında kaldı ve bu durum direkt olarak birçok kripto para birimini etkiledi. Bunların ilki, önde gelen kripto para birimi Litecoin (LTC) ile ilgili oldu.


Litecoin Ve FTX Haberi, Piyasayı Aşağıya Çekti

Ödeme odaklı bir kripto para birimi ve ağı olarak ön plana çıkan Litecoin geçtiğimiz yıllarda birçok kurum ile ortaklık imzaladı ve ödeme çözümlerini tanıttı. Bugün ise direkt olarak Reuters tarafından çıkılan bir haber Litecoin için gündeme bomba gibi düştü. Litecoin, ABD’nin perakende devi Walmart’ın Litecoin ile ortaklık imzaladığını ve bundan sonra ödemelerin LTC ile ödeneceğini aktardı. Tabii ki bu haber Litecoin’in Twitter’daki resmi hesabı tarafından da paylaşıldı. Olayların ilginçleştiği yer ise LTC fiyatının uçuşa geçtiği anda geldi.

LTC fiyatı rekor bir yükseliş elde ederken bu haberin yalan olabileceği söylentileri dolaşmaya başladı ve tahmin edilen doğru çıktı. LTC’nin böyle bir ortaklığa imza atmadığı Walmart tarafından duyuruldu ve fiyat bir anda çakılarak bütün sektörü aşağıya çekti.

Bunun devamında ise FTX kripto para borsasının hacklendiği haberleri piyasada yayılmaya başlandı. Sosyal medyada FTX’in hacklendiği ve işlemlerin yapılmadığı belirtilse de CEO Sam Bankman-Fried buna hemen yanıt vererek durumun böyle olmadığını ve bazı BTC işlemlerinin gecikmesinin normal olduğunu vurguladı. Bu da piyasayı aşağıya çeken bir başka sebep oldu.

 

Kaynak: Kiptopiyasasi

Arkadaşlarınla Paylaş...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.