Kuru Meyve Yemenin Sağlıklı Nedenleri…


2
23 Paylaşım, 2 Beğeni

CAPLI-REKLAM

Meyve kurusu, incir, hurma, üzüm, erik vb. gibi kurutulmuş meyveleri tadıyla birlikte, bu besinleri diyetinize dahil etmek için önemli bir nedeniniz var. Lif bakımından zengin ve taze meyvelerden daha fazla besleyici olan kuru meyveler, şüphesiz sağlık kaynağıdır. İşte beslenme özellikleri:

Meyve Kurusu Doğal Müshil

Kurutulmuş meyveler, taze meyvelerden altı kat daha fazla lif içerir (yüz gram başına yaklaşık 15 gram lif), bağırsak geçişini destekler ve kabızlığı önler, özellikle kurutulmuş incir.

Enerji Depoları

Şekeri, yorgunlukla yüzleşmek ve iyimserliği artırmak için ideal olan değerli bir kalori alımını sağlar. Sporcular, çocuklar ve hamileler kurutulmuş meyvelerde mükemmel partnerlerini bulurlar. Diyette misin? Bir avuç, hedefinize ulaşmak için mutlaka engel değildir, çünkü birçok kalori içermesine rağmen, yağ oranı düşüktür. Bir avuç (25 gram) kuru erik yaklaşık 40 kcal’a sahiptir, kuru incir, 62 kcal ve kuru üzüm, 80 kcal.

Besin Kaynağı

Kurutulmuş meyveler vücudunuzun teşekkür edeceği çok sayıda mineral ve vitamin sağlar: kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, A vitamini (beta karoten), B1, B2 ve B3 vitaminleri… Bir bütün olarak kemiklerinizi güçlendirir ve kaslar, yorgunluğu azaltır ve sıhhatinizi arttırır. Muhtemelen bilmediğiniz şey, besin değerinin taze meyveden çok beş kat daha fazla olduğu. Niye ya? Taze meyve kuruduğunda, su uzaklaşır ve besinler maksimumda toplanır; bu kadar kolay.

Meyve Kurusu Kalp ve Kemiklere İyi Gelir

Yüksek potasyum içeriği fazla sıvı ve sodyumun giderilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda kaslar için de iyidir, bu yüzden özellikle kalp damar sağlığımıza katkısı önemlidir. Kemik sağlığı için de, bazı çalışmalar, menopoz sonrası kadınlarda eritrosit fonksiyonalitesini araştırıyor ve hatta osteroporoz riski yüksek. Kuru incir de yüksek kalsiyum içeriği ile bilinir.

Antioksidan Güç

Kuru meyvelerin polifenolleri, karotenoidleri ve A ve E vitaminleri cildimizin ve vücudumuzun yaşlanmasına karşı etkili bir şekilde etki eder. Doğal antioksidanları yemekten daha iyi bir kırışıklık tedavisi yoktur.

Lezzetli ve Kullanımı Kolay

Öğünler arasında atıştırmalık olarak, bir tatlı olarak veya lezzetli tarifler için bir içerik olarak, kurutulmuş meyveler diyetimize lezzetli ve sağlıklı bir dokunuş sağlar. Ve hepsinden önemlisi: birleştirmeleri çok kolaydır. Kuru incir, kemiksiz tarihler ve erikler, çekirdeksiz kuru erikler … Bir salata aydınlatmak veya bir tavuk tarifi özel bir şey haline getirmek ister misiniz? Bir avuç kurutulmuş meyvenin eklenmesi kadar basit.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
23 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Zeki Zeki
1
Zeki
Nefretlik Nefretlik
0
Nefretlik
Çok iyi Çok iyi
0
Çok iyi
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
İnanmıyorum İnanmıyorum
1
İnanmıyorum
İşte Bu! İşte Bu!
1
İşte Bu!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı