fbpx

Leymosun Derbisi Doğan’ın!


Aksa Süper Lig’in 14. hafta açılış maçı ‘Leymosun derbisi’ne sahne oldu. İki ezeli rakip, ebedi dost Türk Ocağı ile Doğan Türk Birliği, 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda karşı karşıya geldi. Doğan Türk Birliği geriye düştüğü maçı 3-1 kazanarak hem üst üste üçüncü galibiyetini aldı, hem de rakibinin altı maçlık galibiyet serisini sonlandırarak derbiyi zaferle sonlandırdı.

Türk Ocağı ile Doğan Türk Birliği arasında oynanan derbi mücadelesi her zaman olduğu gibi iki takım taraftarları ve futbol severler tarafından yoğun ilgi gördü. Mete Adanır Stadı’nda tribünlerin tamamı dolarken bir kısım futbol sever maçı kale arkasındaki tribünün yanı sıra ayakta takip etti.

Yağmur nedeniyle ağırlaşan zeminde oynanan karşılaşma esnasında zaman zaman hafif yağmur etkili oldu. Karşılaşmanın 25. dakikasında Candy’nin güzel ortasını güzel bir kafa vuruşu ile ağlara yollayan Remzi Betmezoğlu takımı Türk Ocağı’nı öne geçirdi. Dakikalar 33’ü gösterdiğinde kaleyi karşıdan gören pozisyonda kazanılan serbest vuruşu şık bir vuruşla ağlara gönderen Billy Michael ise skoru eşitledi. 44’üncü dakikada Mehmet Uçar’ın kendi kalesine attığı gol ise Doğan Türk Birliği’nin soyunma odasına 2-1 önde girmesini sağladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ağırlaşan zeminde verilen mücadele gol kaydetmeye yeterli olmadı. 83’üncü dakikada Ertaç bir pozisyon sonrası sarı kart görürken akabinde topu yere vurmasıyla beraber ikinci sarı kartla oyun dışında kaldı. Dakikalar 90+3’ü gösterdiğinde ise oyuna sonradan dahil olan son haftaların formda ismi Tansel, Halil Turan’ın asistinde topu ağlara göndererek derbinin 3-1 Doğan Türk Birliği lehine sonuçlanmasını sağladı. Bu sonuçla üst üste üçüncü galibiyetini alan Doğan 27 puana yükseldi. Altı maçlık galibiyet serisi ona eren Türk Ocağı ise 24 puanda kaldı. Ligde gelecek hafta Doğan Türk Birliği, Gönyeli’ye konuk olacak. Türk Ocağı ise Lefke deplasmanına gidecek.

YER: 20 Temmuz Mete Adanır

HAKEMLER: Osman Özpaşa, Hakan Gök, Halil E. Canaloğlu

TÜRK OCAĞI: Hüseyin, Mehmet, Yunus(DK 90 İsmet), Bilal, İlker İnceler, İlker Tek, Doğukan, İbrahim(DK 65 Cevdet), Ertaç, Remzi, Candy

DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ: Dursun, Ahmet, Farouk, Aydın, Kaan, Sercan(DK 65 Tansel), Doğukan(DK 89 Bayram), Ali Savaşan, Kenan(DK 24 Halil), Bılly, Ali Akbulut

KIRMIZI KART: DK 83 Ertaç(Türk Ocağı)

GOLLER: DK 25 Remzi(Türk Ocağı). DK 34 Bılly, DK 45 Mehmet Uçar kk, DK 90+4 Tansel(Doğan Türk Birliği)


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.