Mağusa’da Uyuşturucudan 6 Kişi Tutuklandı


Gazimağusa’da dün 6 kişi uyuşturucu suçundan tutuklandı.
Gazimağusa’da Yayla Sokak üzerinde D.S.’nin (E-26) kullanımında bulunan araçta ve yolcu olarak bulunan F.G.’nin (E-29) üzerinde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 7 gram ağırlığında sentetik cannabinoidtürü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınırken, bahse konu şahıslar tutuklandı.
Öte yandan dün Gazimağusa’da N.O.(E-24) ve Y.R.U.’nun (E-24) evinde polis tarafından yapılan aramada, plastik çöp kovası içerisinde ekili 1 kök hintkeneviri bitkisi ve yaklaşık 61 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.
Akabinde mesele ile bağlantılı olduğu tespit edilen A.I.H.E. (E-22) ve M.M.Y.E.H.’nin (E-21) evinde polis tarafından yapılan aramada ise 9 adet extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.
Bahse konu şahıslar tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.
CEP TELEFONU ÇALDI TUTUKLANDI
Girne’de 29 Ocak’ta İ.D.(E-24), bir şahıs tarafından kendisine kullanması için emaneten verilen cep telefonunu geri vermeyerek tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilerek tutuklandı.
KANUNSUZ PATLAYICI MADDE TASARRUFU
Sınırüstü’nde bugün ava açık bir günde KKTC genelinde yapılan rutin avcı kontrolleri sonucu E.İ.’nin (E-50) kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan aramada ithali yasak olan güney menşeli 112 adet av tüfeği fişeği bulunarak emare olarak alındı, bahse konu şahıs tutuklandı.
KAYIP ŞAHIS
Gazimağusa’da 30 yaşındaki Münüse Söyler Takımcılar’ın3 Şubat’ta ayrıldığı evine geri dönmediği bildirildi.
Takımcılar aranmakta olup; soruşturma devam ediyor.