fbpx

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, eğitimin planlandığı gibi süreceğini duyurdu


Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, eğitimin planlandığı üzere yüz yüze devam edeceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

“Değerli velilerimiz ve eğitim camiamızın önemli neferleri öğretmenlerimiz; Omikron varyantı sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz genelinde ve eğitim kurumlarımızda Koronavirüs vaka ve temaslı sayılarında artış olduğu gözlemlenmektedir.

Bu doğrultuda, okullarımızda uygulanan pandemi tedbirlerini arttırmış ve bulaşın önlenmesi adına genel tarama testlerine başlanmıştır.

Tüm halkımızın bilmesini isteriz ki, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, personelimizin ve velilerimizin sağlığı, bizler için ilk sıradadır. Ancak Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin yüz yüze eğitime ara verilmesi ve online eğitime geçilmesine yönelik herhangi bir kararı yoktur.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak, Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlara uymak ve uygulamakla yükümlü olduğumuzu bir kez daha hatırlatarak, okullarımızda yürütülen eğitim sürecinin planlandığı üzere yüz yüze devam edeceğine dikkat çekeriz”.

Öte yandan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası  (KTOEÖS) Yönetim Kurulu ise dün, bugünden 13 Ocak Perşembe gününe kadar eğitimin online devam etmesine karar verdiğini açıklamıştı.

KTOEÖS Başkanı Ozan Elmalı, okullarda son bir hafta içerisinde pozitif ve temaslı vaka sayısında büyük bir artış görüldüğüne işaret ederek, bazı okullarda yüz yüze eğitimin sürdürülemez bir boyuta ulaştığını kaydetmişti.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.