fbpx

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK FİLMİNDE BAŞROL BELLİ OLDU!


Mustafa Kemal Atatürk hakkında yeni bir film geliyor. Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlanan projede, başrole geçecek isim Aras Bulut İynemli oldu.

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yeni bir film geliyor. Cumhuriyet’in 100. yılı için tasarlanan projenin başrolünde Aras Bulut İynemli yer alıyor. 2023’te vizyona girecek yapımın yönetmenliğini ise Mehmet Ada Öztekin üstleniyor.

Gazeteci Ayşe Arman sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Mustafa Kemal Atatürk hakkında çekilecek yeni film hakkında ilk detayları paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı için özel olarak hazırlanan film projesi ortaya çıktı. Ayşe Arman, yaptığı paylaşımda iki senedir sır gibi üzerinde çalışılan projenin ilk detaylarını kamuoyuna aktardı.

Mustafa Kemal Atatürk Filminde Başrol Aras Bulut İynemli Oldu

Arman, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Duyduk duymadık demeyin! İki yıl sonranın bomba haberini şimdiden sizinle paylaşıyorum. Çünkü çok heyecan duydum, iki sene ölsem içimde tutamam.

“29 Ekim 2023’te, yani Cumhuriyet’imizin 100. yılında, bir Mustafa Kemal Atatürk projesi geliyor. 2 yıldır senaryo çalışması gizlilik içinde süren harbi büyük bi projeden söz ediyorum. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin var. Projeyi Lanistar Medya yapıyor. Peki başrolü, yani Atamızı kim canlandıracak?

“Cevap veriyorum: Aras Bulut İynemli. Bence çok çok iyi bir seçim. Son dönemin en iyi erkek oyuncularından Aras Bulut İynemli. Ailecek hastasıyız. Tabii ki Çukurcu’yduk. Tabii ki 7. Koğuş’taki Mucize’yi öle öle, ağlaya ağlaya, hayranlıkla izledik.

“Çok gerçek buluyorum onu. Samimi, sahici. Abartılı hiçbir şeyi yok. Ultra doğal bir oyunculuğu var, oynamıyor, canlandırdığı kişi oluyor. Kısacası her rolün altından kalkabileceğini düşünüyorum.”

Lanistar Medya bünyesinde geliştirilecek filmin yönetmenliğini 7. Koğuştaki Mucize, Kaybedenler Kulübü, Mahmut ile Meryem ve Tek Yürek yapımlarının yönetmeni Mehmet Ada Öztekin üstlenecek.

Tarihi Rol “Çukur”un Yıldızına

mustafa kemal atatürk filmi oyuncu Aras Bulut iynemli

Atatürk rolü ise son dönemlerde sıkça konuşulan Çukur dizisiyle ciddi bir çıkış yakalayan, 7. Koğuştaki Mucize, İçerde ve Tamam mıyız? yapımlarında da rol alan Aras Bulut İynemli’ye emanet edilecek. 31 yaşındaki oyuncu, Çukur dizisinde Yamaç Koçovalı performansıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştı.

Resmi adı henüz açıklanmayan film 29 Ekim 2023 tarihinde vizyona girecek. Yapımın çekimleri ise 2022 yılında gerçekleştirilecek.

Atatürk rolü daha önce de çeşitli aktörler tarafından canlandırılmıştı. Zülfü Livaneli’nin yönetmenliğini üstlendiği Veda filminde Sinan TuzcuKurtuluş ve Cumhuriyet filmlerinde Rutkay Aziz, bir reklam filminde Haluk Bilginer ve Son Osmanlı Yandım Ali’de Alican Yücesoy Ata’yı canlandıran bazı isimler olarak karşımıza çıkmışlardı.

Kaynak: Tv100


49 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.