POLKADOT, UNİSWAP VE LUNA İÇİN KRİTİK SEVİYELER NERELER?

Altcoin piyasası Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde yön bulmaya çalışıyor. Polkadot son 1 haftada %70’ten fazla bir yükseliş yaşadı. UNI ise son 3 günde yaşadığı rallinin düzeltmesini yaşıyor gibi görünüyor. Ek olarak LUNA, yeni ATH’den sonra düzeltme aşamasından geçiyor.


Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot son 24 saatte %10’luk bir düşüş yaşarken yazım sırasında 34 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin 20 ve 50 günlük MA üzerinde işlem görüyor.

Göreceli Güç Endeksi denge seviyesinin üzerinde 56 seviyelerinde bulunuyor. 50 seviyesine yakın bir seviyeden yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak RSI’da negatif uyumsuzluk gözlendi. Hareketli ortalamalar eğimli olsa da RSI’daki negatif ayrışma, boğa ivmesinin yavaşlayabileceğini gösteriyor. 50 günlük MA’nın altında sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde sert bir düşüş hareketi gözlemlenebilir.

pOLKADOT-09.17-1Aşağı yönlü hareketlerde fiyatın 20 günlük MA’dan tepki alması ile yükselen kanal yapısının üst çizgisi yeniden test edilebilir. Direnç çizgisinin aşılması halinde parite ivme kazanabilir ve 41 dolar seviyeleri test edilebilir. Böyle bir durumda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.8 dolar seviyeleri hedef seviye olacaktır.

Uniswap Fiyat Analizi

UNI son 24 saatte %7 düşüş yaşayarak yazım sırasında 24.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin son 3 günde %30’luk bir ralli yaşasa da düşen trend çizgisi kırılmadı. Kısa vadeli boğalar kar realizasyonu ve agresif ayılar satış baskısı yapmış olabilirler.

Uniswap 20 ve 50 günlük MA altında işlem görüyor. Bu durum piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin altında bulunuyor. Ancak bu durum da ayı üstünlüğünü destekliyordu.

UNI-09.17-1-Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 22.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 21 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak 21 dolar destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile sert düşüşler beklenebilir.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi düşen trend çizgisine temas seviyesi olacaktır. Ek olarak düşen trend üzerindeki kapanışlar ile 32 dolar direnç seviyeleri hedeflenebilir.

LUNA Fiyat Analizi

Terra protokolünün LUNA tokenı 7 eylüldeki Bitcoin çöküşü ile birlikte 23 dolar seviyelerini test etti. Ardından gelen yükselişler ile %90’ın üzerinde yükselen altcoin 45 dolar seviyelerini test etti. Ancak yükseliş sonrasında düşüş yaşayan altcoin 520’den fazla değer kaybı yaşadı.

LUNA-09.18-1LUNA yazım sırasında 34.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 50 günlük MA olacaktır. Ancak bu seviyenin kırılımı durumunda ise 22 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde fiyatın 50 günlük MA’dan tepki alması ile 40 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ancak altcoin 35-40 dolar bölgesinde yatay konsolide olabilir. LUNA için 40 dolar seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar tüm zamanların en yüksek seviyesinin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

 

Kaynak: CoinOtag