SOLUKSUZ İZLEYEBİLECEĞİNİZ TAM TAMINA 10 FİLM ÖNERİSİ!


Boş zamanlarımızda yaptığımız ve en sevdiğimiz aktivitelerden birisi de kuşkusuz film izlemek. Fakat bazen saatlerce güzel bir film bulmak için zaman harcıyoruz. Tabi her zaman da başarılı olamıyoruz.

Biz de sizlere yeni, eski filmler olmak üzere 10 başarılı filmleri derledik.

1) The Platform

 The platform mutlaka izlemeniz gereken bilim kurgu film türünde çekilmiş olan olan filmlerden bir tanesidir. The platform filminin yönetmenlik koltuğunda Galder Gaztelu Urrutia oturmakta olup filmin IMDb puanı 7.0’dır. 2019 yılının en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir. The platform filmi netflix gibi film izleme platformlarında da bulunmaktadır.

2) Snowpiercer

 Bilim kurgu filmlerini izlemeyi seviyorsanız bu film de tam size göre. Snowpiercer filminde Chris Evans, Jamie Bell gibi oyuncular oynamaktadır. Özgürlük savaşı hikayesini anlatan bu film izlenilmesi gereken filmlerdendir. 2013 yılında beyaz perdeye çıkan bu film 7.1 IMDb puanına sahiptir. Filmin yönetmeni ise Bong Joon Ho’dur.

3) Kefernahum

 2018 yapımlı olan kefernahum fimi 8.4 IMDb puanına sahiptir. Son yıllarda çıkan en güzel filmlerden bir tanesi olan kefernahum filmi dram türünde çekilmiş bir film türüdür. 2018 yılında gösterime girdikten sonra kısa sürede ödül almış filmlerden olmuştur. Lübnanlı Zain’in yaşamış olduğu zorlu olayları anlatan bu film duygu yüklü bir fimdir.

 4) La La Land

 La La Land filmi de 8.0 IMDb puanına erişmiş olan bir filmdir. 2016 yılında gösterime giren bu film 2016 yılının en iyi filmlerinden birisi olarak kabul edilmiştir. Müzikal ve romantik film türünde gösterime girmiş olan La La Land filminin baş karakterleri Sebastian ve Mia adlı karakterlerdir.

 5) The Martian

 Uzay görevi için Mars’a gönderilen, Mars gezegenin de hayat olup olmadığını araştıran bir karakterin marsda yaşamış olduğu maceraları anlatan The Martian filmi izleyebileceğiniz en güzel bilim kurgu filmlerinden bir tanesidir. Filmin yönetmeni de Ridley Scott’tır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Matt Damon ve Jessica Chastain yer almaktadır. 8.0 IMDb puanına sahip bir bilim kurgu filmidir.

 6) Kitap Hırsızı

 Dram ve savaş türünde film izlemeyi sevenler için muhteşem bir film önerisi daha. Kitap Hırsızı filmi 2013 yılında gösterime girdi. 7.6 IMDb puanı bulunan bu filmin yönetmeni ise Brian Percival’dır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Geoffrey Rush, Emily Watson ve Sophie Nelisse adlı ünlü oyuncular yer almaktadır.

7) Ejderha Dövmeli Kız

 2009 senesinde sinemada gösterime giren Ejderha Dövmeli Kız filmi 7.8 IMDb puanına sahip olan bir filmdir. Satışta rekor kırmış olan bir romandan uyarlanarak yapılmış bir filmdir. Suç dram ve gizem türünde çekilmiş olan bu filmin yönetmeni Rooney Mara’dır.

 8) Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

 2008 yılında gösterime girmiş bir aşk filmidir. 7.8 IMDb puanı ile ön plana çıkan bu film dram fantastik türünde çekilmiştir. En iyi aşk filmleri arasında yer alan Benjamin Button’ın hikayesi Oscar ödülü de almayı başarmış bir filmdir. Filmin oldukça sürükleyici bir senaryosu bulunmaktadır. Soluksuz izleyeceğiniz filmlerden biridir.

 9) Pi’nin Yaşamı

 Pi’nin yaşamı filmi de soluksuz izleyebileceğiniz oldukça güzel bir filmdir. Bir kaplan ile bir çocuğun teknenin ortasında okyanus da hayatta kalmasını anlatan bir filmdir. Hint filmleri arasında en güzel filmlerden biri olarak kabul edilen Pi’nin yaşamı filmi 2012 yılında gösterime girmiştir ve 7.9 IMDb puanına sahip bir filmdir.

10) Milyoner

 2008 yılında gösterime girmiş olan bir filmdir. Milyoner filmi kitaplardan uyarlanarak hazırlanmış bir filmdir. Romantik ve dram film türündedir. Hintli bir yazarın kitabından esinlenerek hazırlanmış olan bu film muhteşem bir senaryoya sahiptir. Film 8.0 IMDb puanına sahip olan bir Hint filmidir.