TRAFİĞİ RADARLARLA TAKİP EDEN ELEKTRİKLİ BİSİKLET

Hızla gelişen elektrikli bisiklet pazarının önde gelen markalarından Specialized yeni modelleriyle de adından söz ettiriyor. Firmanın son modelleri kullanıcı dostu gelişmiş teknolojiler donatılmış.


Performans olarak üst seviyeleri zorlayan bisiklet markası Specialized, yeni elektrikli bisikletleriyle de adından söz ettiriyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 2

Gündelik ve arazi şartlarına uygun modeller, kullanılan teknolojik donanımlarıyla dikkat çekiyor. Bluetooth üzerinden akıllı telefonlarla iletişim sağlayan modellerin her özelliği buradan kontrol edilebiliyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 3

Uygulama üzerinden bisikletin güncellemeleri yapılabiliyor ve sorunlar tespit edilebiliyor. Bisikletlerde yer alan hırsızlık önleme sistemleri sayesinde kullanıcılar araçlarının motorlarını uzaktan kilitleyerek sürülemez hale getirebiliyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 4

Modellerin bir başka dikkat çeken yanı ise arka tarafıdna yer alan radar sistemleri. Bu radar sistemleri 140 metreye kadar arkadan gelen araçları tespit ederek, sürücüyü görsel, işitsel ve tepkisel olarak uyarıyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 5

250W gücündeki 90 Nm tork üretebilen Brose motorları bulunan modeller 45 km/s hıza çıkabiliyor. Elektrikli modellerde gövdeye entegre pillerle geliyor ve pedal desteğiyle birlikte 100 km menzil sağlayabiliyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 6

Bisikletlerin başlangıç fiyatları 3 bin 250 dolardan başlıyor ve donanım seviyesine göre 5 bin 500 dolara kadar çıkıyor.

Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 7
Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 8
Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 9
Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 10
Trafiği radarlarla takip eden elektrikli bisiklet - 11

Kaynak: NTV

Arkadaşlarınla Paylaş...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.