fbpx

Vücudumuzdaki Çatlaklardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtuluruz? İşte Cevabı…


Vücutta bulunan çatlak ve yırtıklar asla hoş bir görüntü oluşturmaz, kimse onları vücudunda görmek istemez. Bu, özellikle doğum sonrası çatlaklarla ilgilenmek zorunda olan ve onlardan kurtulmadan umudunu kesen kadınlar için üzücü bir konudur. Ancak, sadece doğum yapmış olan kadınlarda görülmez, son zamanlarda çok fazla kilo alan veya kilo veren kişilerde de görülebilir. Bir şey kesindir ki, sebep ne olursa olsun, çatlaklara sahip olmak sinir bozucudur ve ortadan kaldırılması bir o kadar zordur.

Çatlaklar genellikle karın bölgesinde, omuzlarda, kollarda, uylukta, kalçada görülür ve görünümü oldukça çirkindir. Bu durumla mücadele eden insanlar, çatlaklardan kurtulmanın neredeyse imkânsız olduğuna ya da onların tedavi yöntemlerinin oldukça pahalı olduğuna inanıyor. Bu durumda olanların bilmedikleri şey, problemin cevabını mutfağımızda bulabilmenizdir. Sadece ne yapacağınızı bilmeniz gerekir. %100 doğal ve masrafsız olan çatlakların tedavi edilmesi için birkaç tedavi yöntemi vardır. Bu hoş olmayan durumdan kurtulmak istiyorsanız, bunu nasıl ucuz, doğal ve etkili bir şekilde çözebileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin…

Rafine Şeker (Beyaz Şeker)

Beyaz şekerin cildi dökme özelliği vardır. Şeker taneleri cildin düzgünleşmesine ve yumuşamasına yardımcı olur. Doğru içeriklerle karıştırırsanız, cildiniz için harikalar yaratabilir, çatlaklar ve yırtıkları ortadan kaldırabilirsiniz. İyi bir sonuç elde etmek için, beyaz şekeri, çözülene kadar limon suyu ve biraz badem yağıyla karıştırın. Banyodan önce her gün 10 dk boyunca çatlak ve yırtıklarınıza sürerek masaj uygulayın. Birkaç hafta içerisinde cilt renginin canlılaştığını, çatlak ve yırtıkların izlerinin kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, A, D ve E vitaminleri, cildinizi besleyen gerekli besin maddeleri ve antioksidanlar bakımından zengindir. Bir miktar zeytinyağı ısıtın ve cildinizdeki çatlaklara sürerek 30 dk boyunca hafifçe masaj uygulayın. Bu yaptığınız masaj kan akışınızı düzenleyecek ve çatlakların görünümünü azaltacaktır. Daha hızlı sonuç almak istiyorsanız, zeytinyağını su ve sirke ile karıştırın, çatlaklara bir gece kremi olarak uygulayın.

Patates Suyu

Patates, cilt hücrelerinin bakımı, onarımı için gerekli olan mineraller ve besinler açısından zengindir. Patatesi çatlak tedavisinde kullanmanın en iyi yolu, dilimler halinde kesmek veya patates nişastası almak için kaynatmaktır. Dilimleri kullanmayı tercih ederseniz, yapmanız gereken her gün yaklaşık 10 dk boyunca çatlaklarınızın üzerini patates dilimleri ile ovmak ve patates diliminden çıkan suyun etkilenen bölgeyi kapattığından emin olmaktır. Yıkamadan önce patates suyunun tamamen cildimizde kuruması önemlidir. Patates nişastası kullanmak istersenizde, patatesleri nişasta almak için kaynatın ve çatlaklarınıza bir saat süreyle uygulayın sonrasında  ılık su ile yıkayın. Zaman geçtikçe çatlakların daha az belirgin olduğunu göreceksiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yöntemlerle birlikte, çatlakları ortadan kaldırmak, daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız, vücudunuzu nemlendirmek için bol su için. Sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışın ve hafif egzersizler yapıp, sağlıklı şekilde beslenin.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.