fbpx

Yeni Evlenenlerin Bilmesi Gerekenler…


Çoğumuz, evliliğe adım atarken mutluluk ve umutla doludur. Çok saf, genç ve iyimseriz. Aynı zamanda sevginin her zaman bir yolunu bulacağından eminiz. Ancak evlilik sürmesi için çaba sarf ediyoruz ve hiç kimse önünüzdeki oldukça zor yoldan ya da büyümeleri gereken durumlardan gerçekten bahsetmiyor. Bu yüzden bazen yaşam deneyimlerini paylaşmaya hazır olan birini dinlemek faydalı olur.

Evliliğinizin kölelik değil bir ortaklık olduğunu daima aklınızda tutmalıyız. İstediğini elde etmek güzel, ama eşin bütün isteklerini ve hayallerini gerçekleştirmesi gerekmiyor. İkiniz de bunu kabul etmeli ve çalışmasını sağlayacak bir yol bulmalısınız.

Yaşamımızda meydana gelen tüm zorlukların sorumluluğunu almak önemlidir. Elbette, bununla baş etmenin daha kolay bir yolu var sadece eşinizi suçlayın. Fakat bu ilişkiniz için sağlıklı ve doğru bir davranış değil.

İkiniz de farklısınız ve bu gerçek aşağıdaki olası seçeneklere yol açıyor. Hayatınızı heyecanlandırabilir ve büyü yapabilir ya da ikinizi de delirtebilir. Ve bu seçimi yapabilecek tek kişi sensin. Eğer yeterince esnek ve açık fikirli iseniz evliliğinizi heyecan verici bir yolculuğa dönüştürebilir.

“Bir şey yapmak istemiyorsa, neden yapmalıyım?” Sözlerini unutun. Çünkü bu, diğer kişiyi beklerken sonsuza kadar sıkışıp kalmanın gerçek bir yoludur.

Çatışmalarınıza büyüme fırsatı olarak bakın, çünkü gerçekte neye ihtiyacınız olduğunu, güçlü ve zayıf yönlerinizi söyleyebilirler. Kirli bulaşık için kavga ettiğini ya da geç kaldığını düşünmüyorsun, değil mi? Çünkü savaşın yardıma, ilgiye ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz, ancak bunun için nasıl sorulacağını bilmediğiniz gerçeğiyle ilgili olması daha olası.

Yoğun bir görüşme yaparken eşinizin görüşünü isteyin ve önemseyin . “Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” Sorusu, duruma başka bir açıdan bakmanıza yardımcı olabilir. Eşiniz de daha iyi hissedecektir, çünkü bu onların görüşlerini de umursadığınız anlamına gelir.

Ancak onların düşüncelerini sorduğunuzda, sadece bunu yapmak olsun diye yapmayın. Söyleyeceklerini dinlemelisin . Yalnızca kendi düşüncelerinize odaklanırsanız kaç tane önemli şeyi özlediğinizi görmek sizi şaşırtabilir.

Zaferin tadının çok tatmin edici olduğunu söylemeye gerek yok. Fakat uzun sürmeyecek ve sonunda kaybettiğiniz şeylerle uğraşmanız gerekecek. Kimin hatalı olduğunu kanıtlamaya çalışmak yerine, paylaşacağınız bazı mutlu anlar olabilir.

Bağışlamayı öğrenmeniz çok önemli bir şey. Affedilmesi gereken hiçbir şey olmadığını asla düşünme. İkiniz de yanlışlar okyanusu yapacaksınız. Bir gün orada olabileceğinizi hatırlarsanız, onlarla baş etmek daha kolay olacaktır.

Her ortağın her durumda ilişkiye eşit bir katkı yapması gerektiğine inanıyorsanız, bunu yeniden düşünmelisin. Bazen bir kişinin fazladan mil kullanması veya başka şeylere daha fazla dikkat etmesi normaldir. Sorumluluk alın ve eşinizin tüm beklentilerinizi karşılamasını beklemeyin.

Bazen çok meşgul olduğunuz dönemler olabilir ama asla merhaba ve hoşçakal öpücüğü almayı unutmayın. Bir hassasiyet anı, kıvılcımı canlı tutmaya yardımcı olacaktır.

İnsanlar etraflarında olup bitenlere dikkat etmeyi sever. Başkalarının hayatları daha parlak ve bulutsuz görünebilir. Ancak çim her zaman diğer tarafta daha yeşil değildir, tüm çiftlerin zorlukların üstesinden gelmesi gerekir ve bu ikinizde de yanlış bir şeyler olduğu anlamına gelmez. Sorunlar büyümenize ve daha da yakınlaşmanıza yardımcı olur.

Bazen aşk yerine nefret hissedebilirsiniz. Bu normaldir. Tuhaf sonuçlara ya da eylemlere acele etmeyin. Bu, ilişkinize bir göz atmak, neyin yanlış gittiğini ve sizi bu kadar rahatsız eden şeyleri anlamak için iyi bir zamandır.

Her zaman bir seçenek olduğunu unutmayın. Bir adım atmak veya aynı pozisyonda kalmak korkutucu olabilir, ancak kendiniz için ne istediğine karar vermek zorunda olan sizsiniz.

Asla başka biriyle aynı veya farklı konular hakkında tartışmayacağınızı düşünmeyin. Muhtemelen asla senin gibi birini bulamazsın. Er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacağınız konusunda her zaman bir farklılık olacaktır.

Ne kadar süredir evli olduğunuz veya birlikte kaç tane şey yaşadığınız önemli değil. Bazen kendinizi ikinize de bir şey ifade etmeyen aptal ve aptalca argümanlarla bulursunuz. Kimin çöpü dışarı çıkaracağına karar vermek ölmek için bir tepe değildir.

Hayatımız bir göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Ertesi günü hatırlamayacağınız şeyler için ne kadar az zaman harcarsanız, günleriniz o kadar mutlu ve dolu olacaktır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.